Pagrindinis > Paslaugos > Konsultacijos ir tyrimai

Konsultacijos ir tyrimai

Autokeratorefraktometrija

Atliekama automatiniu keratorefraktometru. Šiuo prietaisu objektyviai nustatoma akies ragenos laužiamoji geba (keratometrija) ir klinikinė refrakcija – pagrindinio akies židinio santykis su akies ašies ilgiu. Matavimo vienetas – dioptrijos. Tai svarbus tyrimas trumparegystės, toliaregystės ar astigmatizmo diagnostikai. Refrakcija gali būti nustatoma siauru vyzdžiu (esant akomodacijai) arba lašais išplėtus vyzdį (cikloplegijoje, be akomodacijos).

Akies biomikroskopija

Biomikroskopija yra akių audinių intravitinė mikroskopija, tai yra metodas, leidžiantis ištirti priekinės ir užpakalinės akies obuolio dalis, esant įvairiems apšvietimo ir vaizdo dydžiams. Tyrimas atliekamas naudojant specialų prietaisą – spragtuką, kuris yra apšvietimo sistemos ir binokulinio mikroskopo derinys.

Tonometrija

Akispūdžio matavimas bekontaktiniu tonometru.

Kompiuterinė perimetrija

Akipločio tyrimas. Tai erdvė, kurią žmogus mato nejudindamas akies. Šis tyrimas svarbus ankstyvai daugelio akių ligų (glaukoma, kraujotakos sutrikimas tinklainėje, regos nervo ligos) ir galvos smegenų pažeidimo vietos diagnostikai. Akipločio tyrimas kompiuteriniu perimetru trunka nuo 15 iki 40 min

Širmerio testas

Standartizuotas tyrimas ašarų sekrecijai nustatyti.

Ašarų takų zondavimas

Ašarų takų pratekamumo nustatymas.

Vairuotojų patikra

Akių gydytojo konsultacija skirta nustatyti, ar asmens rega atitinka minimalias tinkamumo normas, kurios yra taikomas asmenims, siekiantiems vairuoti ir vairuojantiems atitinkamos kategorijos motorines transporto priemones.